The Handlers
of Korat
Last Name First MI Tour Dog Brand # Remarks
Adams David R 68-69 Kiko X092  
Adams David F 69-70 Blackie/Rex X850/7A98  
Adams Robert W 72-73 Prince 18M5   
Adkins Gary E 71-72 Smokey/Joe/Turbo 41A0/64M6/A745  
Ahrendt Dale C 75-76 Chiko 3M59  
Akers Richard L 70-72 Salvadore/Rango 71M1/7M01  
Alanoz Valdamar   68-69 Brandy X422    
Allman Paul V 68-69 Unknown Unknown  
Anderson Eric E 72-73 Fritz 20M0   
Anderson Gregory B 74-75 Shadow X117   
Anderson Joseph   72-73 Sport 66M2  
Anderson Terry L 69-70 Bill 0K19  
Anderson Theophilus   70-71 Smokey X742  
April  Milt   70-71 NA N/A Veterinarian
Armstrong Robert A 69-70 NA N/A Veterinarian
Arnold James E    71-72 Hansie M542  
Ash George S 69-70 Hansie M542  
Auville James B 71-72 Baron M124  
Bailey    Thomas L 72-73 Rover M610  
Bailey    Travis B 69-70 King 0M54  
Baker Jeffery   74-75 Herman 05M0  
Balash Michael J 70-71 Lobo/Brandy/Fritz 17M4/X422/646M  
Balboa Joseph B 70-71 Hansie M542  
Banks Robert   68/69 King 0M54  
Beaux Patrick B 70-71 Duke X380   
Beccaris Robert M 68-69 Rex 7A98  
Bennett James G 75-76 Savage 77A2  
Berry Michael C 73-74 Salvadore 71M1  
Bethel  Leonard   72-73 Salvadore 71M1  
Blackmon David   70-71 Rex 7A98                    
Blackmore Richard M 73-74 Sport 66M2    
Bohler Frank   68-69 Major Unknown  
Bolden, Jr. Henry   69-70 Kiko X092  
Borkowski   Daniel   68-69 Rex M704  
Boston James D 72-73 Randy X437  
Bradley Kevin   72-73 Major/Nimo/Bill Unknown/V010/0K19  
Brevard Robert L 71-72 Salvadore 71M1  
Brideson Charles F 74-75 Sam 983M   
Brooks John M 68-69 Duke/Lucky 20M8/95M5  
Brown Carl W 73-74 Casey 3M89  
Brown Cedrick W 69-70 Sam 83M7   
Brugh John B 72-73 King 0M24  
Brune James M 70-71 Rover M610   
Brunner, III  Charles E 68-70 Blackie/Shadow X850/X117  
Burney Robert E 73-74 Lobo/Fritz 17M4/646M  
Burns  Don    69-70 N/A NA Flight Chief
Burnside Phillip A 68-69 Rex X939   
Cain John H 68-69 Sam/Junior/Sam 83M7S990/983M  
Campbell Randy G 71-72 Sarge/Herman 617X/05M0  
Carlson David S 70-71 King 0M24  
Casey Michael P 69-70 Prince/Fritz 18M5/646M  
Chaplin Ronald L 69-70 Sport M904   
Christensen Dale M 72-73 Sarge/Fritz 617X/646M         
Cicco Richard F 72-73 Bullet/Turbo M024/A745  
Clay Danny   74-75 Prince/Buck 18M5/V031  
Cole, Jr. Raymond C 73-74 Baron M124  
Collado Domingo J 73-74 George 01X1  
Connie Douglas D 71-72 King 754A  
Cook Mitchell W 70-71 Stony 114M  
Cooper Barry K 71-72 Sport/Lex-Loci 66M2/X075  
Coplin Ronald J 70-71 Sport 66M2  
Coplin, Jr. Thomas   69-70 Turbo A745  
Corley Michael L 70-71 Sam/Prince 83M7/46M4  
Cretella Salvatore F 70-71 Unknown Unknown  
Crimes Henry L 73-74 Rango 7M01   
Cullipher Larry D 73-74 Prince/Clipper/Junior 18M5/65M5/S990  
Culverwell Robert L 71-72 Rex 7A98      
Daigle Roy   75-76 King 0M24  
Daughtery Michael C 69-70 Shadow X117  
Dawson Thomas E 68-69 Fritz 20M0   
Day Charles   75-76 Kiko X092  
Dean Orangen R 69-70 Smokey 41A0       
Delay NA   73-74 Unknown Unknown  
Dewoody Frank D 74-75 Junior/Commander   S990/8A42  
Dias Amaro   72-73 Commander 8A42  
Diercks Michael   75-76 Savage/Lightning 77A2/0S44  
Dillion Donald R 68-69 Joe 6M43  
Dimick Preston M 72-73 King X613  
Dodson Blane S 72-73 Duke X380  
Dolson James G 74-75 King 5K79   
Donahoo Stephen T 70-71 Bill 0K19  
Donato Anthony J 69-70 Joe 6M43  
Donley Charles E 70-71 Kiko X092  
Dunlap Garry W 68-69 Duke M392   
Edwards William C 68-69 George 01X1  
Elmore, Jr. Autrey N 73-74 Chiko 3M59   
Espinoza Gilbert V 70-71 Smokey 41A0          
Estes Jerry L 72-73 Stony/Rick 114M/13A4  
Evans Lewis R 68-69 Baron M124  
Evans Robert A 73-74 Nondo 36X8  
Fagan,  Jr. Patrick A 71-72 Sport 66M2   
Farlow Thomas L 72-73 Clipper 65M5  
Ferrera David V 70-71 Blackie X850  
Flaherty, Jr. Donald   70-71 Prince 839X  
Fleming Kenneth V 68-69 King X613  
Florence William H 69-70 Rex M704  
Flynn Patrick M 68-69 Rover M610   
Foate Gene H 71-72 Prince 839X          
Foreman James H 70-71 Herman 05M0  
Fowler Jay W 74-75 Dusty Z356   
Fraunfelter  Frank C 68-69 N/A N/A Veterinarian
Frederick Gary P 74-75 Toby 1K32  
Frost David   73 N/A N/A  
Fuentes   Guadalupe   74-75 Salvadore 71M1   
Fuller, Jr.  Corinth   68-69 Casey 3M89 "Sonny"
Fulmer Dennis L 68-69 Rogue 039M   
Galbraith Rick   68-69 Duchess Unknown  
Galloway   Melvin R 69-70 Baron M124  
Garlewsky John E 73-74 King/Clipper/King 754A/65M5/5K79  
Gaston Hans P 74-75 King/Yogi X613/Z074  
Gates Philip   69-70 Tuck X065  
Gazarek Joseph A 71-72 Smoky 23M2  
Gilbert, Jr. Harold C 68-69 Casey 3M89  
Gomez Julio S 75-76 Rango 7M01   
Grammer Jr. John E 75-76 Heineken V001          TDY from Korea
Green Louis L 72-73 Rango 7M01  
Guidry Frederick   74-75 Savage 77A2  
Guimarin Paul R 74-75 Adam 6K60  
Hagstrom Kenneth   75-76 Unknown Unknown  
Hall Louis D 73-74 King 0M24  
Ham Michael   71-72 Commander 8A42   
Hanna Norman E 73-74 Prince 18M5        
Harding Lester L 72-73 Kiko X092   
Harmer Alfred E 68-69 Prince 46M4  
Harrison Larry R 69-70 Baron M124  
Hart Jackie D 71-72 Duke/Bill/Rover M392/0K19/M610  
Hautala Arthur W 72-73 King 5K79   
Hayne, Jr. Kenneth E 70-71 Joe 6M43  
Hazelton James E 75-76 Morris/Cochise/Chiko W279/Unknown/3M59  
Helms Dannie   71-72 Chiko 3M59  
Hernandez Jesus   73-74 Shadow/King X117/754A  
Herrod James E 70-71 Turbo A745  
Henning Gerald R 72-73 Rebel 48M2  
Hietamaki Robert J 72-73 King X613  
Hill Larry L 75-76 Rango 7M01  
Hodges Howard G 72-73 Rover M610   
Holder Olin L 70-71 Chico 3M59  
Homa, Jr. John M 68-69 Boots 645M  
Horton Jerry K 74-75 King/Brill 754A/Y228  
Householder David E 73-74 King/Rick/Moose 5K79/13A4/000A  
Howell Timothy J 71-72 Sarge/Salvadore 617X/71M1  
Hughey James E 69-70 Smoky 23M2  
Hunt Charles L 72-73 Butch 5K60  
Hyde Glenn L 71-72 Shadow X117  
Hyer Michael A 71-72 King/Smoky 754A/23M2  
Iley Roger D 72-73 Shadow X117   
Innerebner Donald J 69-70 Commander 8A42  
Isaac Dennis E 71-72 Smokey/Turbo 41A0/A745  
Iwan Robert M 72-73 Smoky 23M2  
Jackson Alfred   69-70 King 0M24  
Jackson Lawrence V 68-69 Tuffy X446  
Jaramillo Glenn W 68-69 Salvadore 71M1  
Jeffrey Max E 72-73 Prince 18M5        
Jenner John R 73-74 Prince 18M5          
Johnson Van   71-72 Duke M392  
Johnson William A 68-69 Hansie M542  
Jordan Marvin W 74-75 Lobo 17M4  
Kaltenbach  David L 71-72 Lobo 17M4  Kennel Master
Kelly, Jr. Donald P 71-72 Lucky 95M5  
Kelz Michael J 68-69 Mr. Misty X851   
King Leslie W 68-69 Smoky 23M2   
Kirby Joseph F 68-69 Duke X380  
Kirschenman Kenneth L 70-71 Prince 18M5      
Kokoscka      Henry   68-69 Prince 8A14  
Kozak Peter   72-73 Prince/Rick 18M5/13A4  
Krouse Robert W 72-75 Shadow/Dusty X117/Z356  
Lacivita John J 69-70 Prince/Mr. Misty 46M4/X851  
Laituri Rodney W 68-69 Sport 66M2  
Landry Huey D 68-69 Rex X939  
Langdon Rick M 70-71 Fritz 20M0   
Larsen Gary L 72-73 Bill 0K19  
Larsen Jerald R 70-71 George 01X1  
Last Dennis E 69-70 Joe 6M43  
Latondress Gregory R 70-71 Rex 7A98         
Lauria Richard J 72-73 Nondo 36X8  
Lee Douglas M 75-76 King/Bullet Unk #/0M24  
Lee Gary E 69-70 Blackie/Herman X850/05M0  
Lemsky Robert P 71-72 Duke/King X380/8A63  
Leslie Rufus   69-70 Prince 839X  
Lesosky Thomas R 74-75 Rex 7A98        
Lester, Jr.   Adolphus   68-69 Chigger 8A17   
Letbetter Arthur G 72-73 Chiko 3M59  
Liendo Fabian   74-75 Trainer NA & Kennel Master
Lindley Samuel E 71-72 King 0M24       
Lively   Raymond L 72-73 Rebel/Fritz 48M2/64M6  
Livingston Jimmy W 68-69 Mr. Misty X851  
Lloyd Don H 75-76 Major/Buck 85M7/V031  
Lloyd William V 69-70 Lex-Loci X075  
Long Raymond   71-72 Duke M392  
Lopez Jose   71-72 Prince 839X  
Lopez, Jr. Juan F 70-71 Brandy  X422    
Loveron Fuller   73-74 Baron M124  
Lucha    Thomas   68-69 Lex-Loci X075  
Lumpkin James L 73-74 Hansie M542  
Lynch  Burnett R 71-72 Salvadore 71M1   
Maager Donald A 72-73 George 01X1  
MaCaulay Robert J 68-69 Herman/Rick 05M0/13A4  
Maestas Robert M 72-73 Prince/Randy 839X/X437  
Malone Worley D 70-71 Baron M124  
Martin Douglas   72-73 Chiko 3M59  
Martin Michael R 69-70 Casey/Duke/Fritz/King 3M89/M392/20M0/X138  
Maursetter, Jr. Ronald K 71-72 Rogue 039M  
Maynard Reginald A 69-70 Salvadore 71M1  
Maynard Warren P 71-72 Stony 114M   
McAllister Crawford W 74-75 Lobo 17M4        
McMillian Brian M 72-74 George/Lex-Loci 01X1/X075  
Meaders James R 69-70 Sport 66M2   
Means Stephen L 73-74 Chiko 3M59  
Miller Gregory C 72-73 Lobo 17M4  
Mindel William M 68-69 Stony 114M         
Minter, Jr. Rufus   70-71 Duke M392                
Miranda Louis M 70-71 Nondo/Pistol 36X8/7A56  
Mitchell Samuel B 68-69 Lucky 95M5  
Monroe John W 72-73 Richie 267A  
Moran, Jr. Patrick J 68-69 Sport M904  
Morrison David P 72-73 Shadow/Turbo X117/A745  
Motherway     John   69-70 Fritz 20M0   
Mullis Danny R 70-71 Rebel   48M2   
Muniz, Jr. Timothy   71-72/74 Clipper/Herman 65M5/05M0  
Murphy Michael P 70-71 Nondo/Bill/Rover 36X8/0K19/M610  
Myers Steven E 70-71 Fritz 20M0  
Naff William N 74-75 King 8A63  
Nee Robert   73-74 Rover M610   
Nelson John   70-71 Static Unknown  
O'Brian Raymond L 68-69 King 0M24  
Odom Daniel E 74-75 Doggie Unknown  
Olds Leslie D 68-69 Pancho/Nondo 42M8/36X8  
Ortiz Robert M 74-75 Commander 8A42   
Ozuna Thomas A 72-73 Sarge/Casey 617X/3M89  
Padia Leon A 69-70 Brandy X422    
Pagano Guy A 68-69 Marcus 02M2  
Parker Greig A 70-71 Shadow X117        
Peterson Anton D 70-71 Turbo A745  
Phillips Robert L 68-69 Teddy M689  
Posey Douglas   75-76 Unknown Unknown  
Powell John M 68-69 Tuck X065  
Priessman Kurt   72-73 Nimo V010  
Priest, Jr. David C 69-70 George 01X1  
Pulver Dale L 70-71 Cedrich 27M9  
Pursell John R 70-71 George 01X1  
Quatarone Robert   74-75 Chiko 3M59  
Quinn Joseph P 68-69 Cedrich 27M9    
Rann Byron L 69-70 Lobo 17M4  
Rasbach Gregory LL 70-71 Clipper 65M5   
Reed Steven J 69-70 Casey 3M89        
Rhodes Raymond A 75-76 Smoky 23M2   
Richards David A 71-72 Blackie X850  
Rivera, Jr. Pedro   73-74 Turbo/Herman A745/05M0  
Robertson Jerry   73-74 Prince/Tuck Unknown/X065  
Rogers Robert R 73-74 Butch 5K60  
Royce George B 72-73 Sarge 617X  
Rudd Garland J 70-71 Champ 85X7  
Russell Charles R 74-75 King 754A   
Russell Charles M 72-73 Shadow X117        
Rutledge Don A 69/70 Nondo/King 36X8/754A  
Rutledge Ron A 69/70 King X138  
Sampson, Jr. Eddie   68/69 King 0M54  
Sanders James H 72-73 Bill 0K19  
Sanfold Unk   Unk. Unknown Unknown  
Sarles  John (Jack)   74-75 N/A NA Flight Chief
Sassard Nolan D 71-72 Smokey/Blackie 41A0/X850  
Sasser Sterlin L 69-70 Rex/Champ X939/85X7  
Saucedo Lennard   75-76 Unknown Unknown  
Savage Thomas G 68-69 Reggie/Rex 09X7/M704  
Schaeffer Martin D 73-74 Rango 7M01  
Schell, Jr. John T 71-72 Joe 6M43   
Schroer Mark N 70-71 Herman 05M0  
Schwartz Jerry A 68-69 Turbo A745   
Seaux Patrick D 70-71 Duke M392  
Shaw, Jr. Sandy   68-69 Nondo 36X8   
Smith Allan W 68-69 Champ 85X7  
Smith David M 72-73 Rex 7A98         
Smith Level   70-71 Commander 8A42  
Smith Ralph W 75-76 Sam 83M7  
Sparks Timothy W 68-69 Lobo 17M4  
Spears Bruce F 69-70 Stony 114M          
Spidle David R 72-73 Shadow/Turbo X117/A745  
Spudich, Jr. Peter P 70-71 Casey 3M89         
Stafford Unk   69-70 Unknown NA Flight Chief
Stallings Melvin W 73-74 Rex/King/King 7A98/754A/5K79  
Stancil Gary L 68-69 Prince/Commander Unk/8A42  
Standberry Arron   73-74 Unknown Unknown  
Stanlonis, Jr. Walter A 69-70 Prince/Fritz 18M5/646M  
Stastny James J 70-71 Boots 645M   
Stellmach Joseph E 74-75 Rex 7A98  
Stevenson James E 69-70 Cedrich 27M9  
Stewson Ernest A 70-71 Boots/Bill 645M/0K19  
Stoffel Gregory L 71-72 Marcus/Rango 02M2/7M01  
Strang Michael E 70-71 Einstein S790  
Strickland James T 69-70 Mr. Misty X851  
Suwit Janttigen L 70-71 Elf K002  
Swanson William B 72-73 Einstein S790  
Swearengin Kenneth G 75-76 Moose 000A  
Szymanski David F 68-69 Babe/Fritz 77M2/646M  
Taintor Jay W 70-71 Rex X939   
Taylor, Jr. Thomas   73-74 King 754A  
Ten Hoopen William J 68-69 Rex 8X96   
Thielke Larry D 72-73 Sarge 617X  
Thomas         John M 73-74 George 01X1  
Thomas         Michael   75-76 Sam 983M   
Thunberg Mark R 70-71 Smokey/Kiko 232M/X092  
Tignor Joseph D 72-73 Blackie X850  
Todd Loren L 69-70 Bill 0K19  
Todd William R 69-70 Rex M704   
Todd , Jr. Clifton   68-69 Smokey/Randy 41A0/X437  
Toliver Ernest C 71-72 Ringo 109M  
Torbert Grover M 70-71 Prince/Ringo 46M4/109M  
Trego Jack L 73-74 Einstein S790   
Trickey Ronald L 68-69 Clipper 65M5  
Tuccitto James S 72-73 King 754A  
Tucker    Jerry L 73-74 Baron/Savage M124/77A2  
VanZant Jene A 72-73 George 01X1  
Varner Ray   75-76 Adam 6K60   
Vaughn Michael L 72-73 King 0M24        
Villis Frank F 72-73 Lobo 17M4   
Wade Linus T 69-70 Rex/Herman 70M6/05M0  
Wagner Robert F 71-72 Rex X939   
Walker Unk   70-71 N/A NA Kennelmaster
Wall Robert H 72-73 Herman 05M0  
Walsh Eugene R 69-70 Rex 70M6  
Watson Dennis B 68-69 Hasso 0K73  
Weeast Edward J 72-73 King X613  
Wells Duane L 69-70 Clipper 65M5  
West Frank J 71-72 Prince/Fritz 18M5/20M0  
Whipple  Gary   69-70 Unk NA Flight Chief